| AlexStefan1 a întrebat:

am un laptop cu windowsul 8.1, trebuie sa ii fac actualizarile? Daca da \ nu de ce?

10 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

Windows-ul il ai cu licentă? Daca nu, nu face actualizarile.

| GenetiX a răspuns:

E foarte bine sa faci actualizarile unui soft. pentru ca cel care a facut soft-ul constata ca poate a uitat ceva. nu vrei deci update-urile? atunci la ce mai folosesti produsul? daca e cu licenta. daca nu ai licenta, stai departe de update. pentru ca poate tocmai asta a uitat sa caute. programatorul.

| Sofer a răspuns:

Nu trebuie sa faci neaparat actualizarile ca sa dureze mult asta.

| AlexStefan1 explică (pentru Sofer):

Dar cu ce ma ajuta pe mine? Imi ofera performanta mai mare in gaming, in multitasking?

| Sofer a răspuns (pentru AlexStefan1):

Nu stiu pe windows mai nou dar pe windows 7 incepea sa mearga mai greu din cauza lor.

| AlexStefan1 explică (pentru Sofer):

Cred ca o sa restartez laptopul si le opresc ca sunt in total 238 de actualizat si daca sunt benefice o sa le fac intr-o zi.

| gelu1970 a răspuns:

Win 8.1 e o castanala fel ca win 8 si win vista.
poti sa instalezi win 7 sau win 10.
actualizarile sunt binevenite si au un rezultat bun in functionarea SO.
insa in cazul win 8.1 poti sa instalezi toate actualizarile existente. tot castana ramane. e un sistem de operare ce a fost lasat in deriva, cu erorile existente. Dovada... windows 10.
in concluzie... poti sa folosesti update sau nu. In cazul tau nu stiu cat au sa te ajute.

| Bobbb a răspuns:

Nu trebuie

| AlexStefan1 explică (pentru Bobbb):

Imi afecteaza cumva laptopul?

| danicool12 a răspuns:

Asta depinde doar de tine, dar de preferat e sa nu deoarece o sa iti mearga mai greu si o sa iti dea unele lucruri peste cap.