| Darius_Raicu_1998 a întrebat:

Am un laptop DELL Inspiron N5110 si as vrea sa imi iau un procesor mai bun, pentru gaming, cu care sa imi mearga jocurile mai bine.Se poate schimba procesorul la acest model de laptop si credeti ca as putea sa imi iau un procesor i5? Laptopul are 4 GB Ram, Intel(R) Core(TM) i3-2330M CPU @ 2.20 GHz, 64-bit Operating System si are placa video Nvidia GeForce 525M. Ce procesor mi-ar merge si sa fie cat de cat bun si la un pret nu foarte ridicat?

4 răspunsuri:
| Ionait a răspuns:

Pe tine nu te trage in jos procesorul. Placa video e undeva pe la mijlocul clasei a III-a. Un SSD nu te va ajuta prea mult si pe langa asta vei pierde din capacitatea de stocare.

Teoretic procesorul se poate schimba. Cel mai usor e sa suni la reprezentanta Dell din Romania si ei te vor ajuta cu mai multe detalii (procesoarele compatibile, service-uri autorizate).

| AdrenalinTm a răspuns:

De la placa video integrata nu-ti merg prea bine jocurile un procesor tear ajuta un pic mai mult nu cu foarte mult si un i5 e destul de mult ia-ti un HARD cauta pe eMAG SSD si o sa-ti mearga totul mult cu mult mai bine

| Darius_Raicu_1998 explică (pentru AdrenalinTm):

Poti sa imi dai un link cu un SSD destul de bun?
Pentru laptopul meu

| AdrenalinTm a răspuns (pentru Darius_Raicu_1998):

Nu exista ssd destul de bun toates cam la fel difera doar marimea lor si buget tau
http://www.emag.ro/solid-state_drive_ssd_/c