| catastelistu96 a întrebat:

am un laptop destul de bun, imi ruleaza Gta V pe high fara probleme, dar e problema ca decat 4gb ram si la Gta V online mai face figuri din cand in cand, frecventa la ram o am 800 mhz DDR3, dar problema e ca pe net gasesc doar placi de rami la peste 1330 mhz, eu stiu ca frecventa fizica se dubleaza, deci as putea sa pun o placa cu 1600 mhz? Dau Funda la cel mai bun raspuns! happy happy

6 răspunsuri:
| lpavel a răspuns:

Da, ai putea dar laptopul tot 800 ar folosi pentru ca nu suporta mai mult placa de baza!
Poti pune mai multi rami, desi nu cred ca problema vine de la rami... mai degraba vine de la procesor sau placa video!

| catastelistu96 explică (pentru lpavel):

Procesor i5 si placa video nVIDIA geforce 920M 2Gb laughing)))

| lpavel a răspuns (pentru catastelistu96):

Nu rade degeaba... crezi ca pentru un asemenea joc ai o placa video foarte buna? Te inseli! Eu ar trebui sa rad acum de tine dar ma abtin. Sanselele problemei tale acum as zice ca se impart la rami si placa video, asa ca abtine-te din ras ca e foarte posibil chiar daca vei pune 8 gb rami sa nu ai o schimbare prea mare, oricum sper sa ma insel spre binele tau. Bafta!

| catastelistu96 explică (pentru lpavel):

Te inseli, ca deja i-am pus azi si nu mai are nici macar un simplu lag in multiplayer la Gta V, si da, pentru un asemenea joc, placa este buna, doarece imi merge jocul pe high, daca nu era buna, nu mergea, acum nu stiu cum ti-ai dat tu seama ca nu e buna...

| Jipa95 a răspuns:

Problema la tine este ca ai o cantitate insuficienta a memoriei ram pentru a rula jocul la detalii mai mari de medium, asa ca in acest caz conteaza doar cantitatea.

| Otto2014 a răspuns:

Pui degeaba.Cumpara tot una de 800, dar de 8 gb, o sa fie o diferenta.