| Xenoverse a întrebat:

am un laptop HP 15-g011sq si azi in timp ce jucam fifa 2011 pe laptop scotea un sunet asa vajait si dupa ce am jucat vreo meciuri, laptopul meu a inceput sa vajaie si mai tare iar apoi am iesit urgent din joc. Mi-e era frica sa nu ia ceva foc din el si jocul era setat pe low dar o odata am setat-o pe very low si nu se auzea niciun sunet de vajait, de ce laptopul meu vajaie cand joc pe low astept raspunsuri.

1 răspuns:
| Ironwin a răspuns:

Laptop-ul tau face fata cu greu cerintelor jocului, cand joci pe very low el este mai putin solicitat si de acolo vine si turatia mai mica a ventilatorului. Poti incerca si curatarea cooleru-lui de praf, asta daca il ai de ceva timp si ai stat cu el in brate. Nu pateste nimic de la zgomot, incearca fara frica si vezi daca merge cu setarile la low pentru mai mult timp. Laptop-ul are protectie la supraincalzire si ar trebui sa se restarteze atunci cand depaseste temperatura maxima admisa.