| Xenoverse a întrebat:

am un laptop HP 15-g011sq si vreau sa-i instalez windows 10, acum am instalat windows 7 ultimate pe x64 si vreau sa stiu daca merita sa instalez windows 10 si care e cea mai buna versiune dau funda.

Răspuns Câştigător
| Bandit288 a răspuns:

Eu am Windows 7 64 bit, nu merita sa instalezi Windows 10, am auzit ca are cateva buguri. Nu recomand Windows 10. Windows 7 e cel mai bun Windows.

| Xenoverse explică (pentru Bandit288):

Deci voi mai ramane cu 7 pana cand 10 va fi mai stabil.

6 răspunsuri:
| Mary012 a răspuns:

Am un prieten care a avut 10 si a venit la mine sa ii bag 7. Faza e ca sa rasgandit si si-a pus 8. Ce vreau sa spun este ca 7 mi se pare cel mai stabil si bun windows. Deci daca merge greoi te sfatuiesc sa il reinstalezi plus ca laptopul prietenului meu mergea cam greoi pe 10.

| Mp28evil28 a răspuns:

Eu am un laptop i5, 4g ram, ssd 240g, 2g paca video si windows 10 merge decent dar merge mai rapid pe windows 7 mult mai rapid.
Eu folosesc windows 10 deoarece imi place enorm desi as vrea performanta de pe 7.
Iti recomand Windows 10 Pro.

| xpoisonxdartx a răspuns:

Merita instalat ma ocup de IT de mai bine de 10 ani si are preformante similare cu 7 daca nu chiar mai bune in jocuri deoarece are suport pentru DX12. Daca e baga editia pro x64, build 14393. Il am instalat pe toate pc'urile din casa si merge bine si pe un pc vechi de 5 ani.

| laurentiu442 a răspuns:

Da instalează 10 uite un key 22nxxh8k2vk79jv8k6984vvx7

| qDario a răspuns:

Merita sa instalezi Windows 10, sie eu am, calculatorul merge super! Ai Cortana (asistentul personal de la Microsoft) multe setari, teme noi, grafica mult mai buna... si eu am laptop HP, HP ac001nq, placa video AMD RADEON GRAPHICS si procesor INTEL INSIDE CORE i3! MERITA!