| vladlove123 a întrebat:

Am un laptop Hp 250, cumparam cam de un an de nou, si eu nu cred ca ii porneste ventilatorul. adica in gaurelele alea de la ventilator nu a iesit niciodata aer, si el este destul de cald acolo sub ventilator, temperatura e cam de 65-70 de grade la procesor cand stau pe net. Am observat atunci cand inchid laptopul ca se aude ca si cum s ar opri ventilatorul, dar poate nu ala se aude nu pot sa imi dau seama. EL cand merge nu se aude nici cel mai mic zgomot acolo in gaurelele alea si nu iese nici aer. Cum as putea face sa imi dau seama daca venitlatorul functioneaza in afara de al desface.Astept raspunsuri

1 răspuns:
| gelu1970 a răspuns:

Descarca Speedfan
instalezi
startezi speedfan
in "lectura" ai doua sageti pentru a mari sau micsora viteza ventilatorului.
asa o sa iti dai seama daca functioneaza sau nu. insa la temperatura ce ai scris tind sa cred ca ventilatorul iti functioneaza.