| Madrill a întrebat:

Am un laptop HP 650 si nu mai functioneaza. Ledurile se aprind la fel si butonul de start cand il apas doar ca ecranul ramane negru. Nu are cum sa fie hard disk-ul pentru ca l-am scos si l-am bagat intr-alt laptop si e ok. S-a mai confruntat cineva cu o asemenea problema?

5 răspunsuri:
Bula
| Bula a răspuns:

Display-ul sau cip-ul video e de vina.
Daca tii spre lumina puternica si se vede foarte slab imaginea pe ecran, atunci "drosel"-ul (circuitul de alimentare al iluminarii) este de vina, iar daca nu, atunci display-ul sau videoprocesorul.
Ambele se rezolva la service specializat.

| RAY a răspuns:

Daca e de la lcd e simplu bagi vga/hdmi in tv se vede imaginea inseamna ca placa video video e ok nu se vede inseamna ca placa e moarta faza proasta e cand ai placa video integrata isi poti lua adio de la placa de baza

| K0sti a răspuns:

Chipul video...
Ingrijire deficitara, incalzire excesiva!

| gelu1970 a răspuns:

In cel mai bun caz e incarcat cu energie statica.
desconecteaza incarcatorul, scoate bateria, si fara sa ai sursa de energie apasa timp de 100 de secunde aproximativ butonul power.
apoi conecteaza incarcatorul si incearca sa startezi. spune daca functioneaza.

| Stefilutz a răspuns:

Du-l la servis. Cel mai probably e problem la video placa.