| RazvanBaranguta a întrebat:

Am un laptop HP compaq 6710b.De cateva zile a inceput sa imi faca figuri.Cand il scot de la incarcat, bateria imi arata ca este 99%. Daca scot incarcatorul, se opreste in maxim 10 minute.Cand il pornesc cu bateria este 98%.De ce?
Funda happy

3 răspunsuri:
| khwewljewew a răspuns:

Din cauza bateriei... schimba-i bateria.

| LiviuAlexoiu a răspuns:

Daca laptopul este relativ vechi inseamna ca i se duce bateria.

| Criterion a răspuns:

Scoate bateria, reitrodu-o in locasul ei, pana face click.
Vezi pe spate, sa fie acoperit portul docking station cu placuta glisanta de plastic, apoi bateria sa fie asigurata(gliseaza spre "Lock" placuta aferenta). Daca tot nu tine bateria, trebuie schimbata.
Bateria laptopului tau costa in jur de 300lei.Astept funda.