| anonim_4396 a întrebat:

Am un laptop HP, Procesor AMD quad core de 2, 00gh, 4G ram, placa video AMD Radeon R7M260 de 2 dedicata. Daca il folosesc pentru internet, filme, muzica merge perfect fara probleme, dar cand intru intr-un joc si stau nemiscat dupa un timp se inchide ecranul (jocul mai ruleaza putin pe fundal) dupa care isi ia restart si continua pe urma de unde a ramas. tin sa precizez ca doar intr-un joc face chestia asta (Warframe) pe alte jocuri precum World of tanks sau CS GO nu imi face asa. Am incercat sa umblu prin setarile jocului dar fara nici o rezolvare.

Răspuns Câştigător
| BostanDaniel1974 a răspuns:

Instaleaza-ti AMD CAATALYST ControlerCenter

| 1234Catalin4321 a răspuns (pentru BostanDaniel1974):

L-am instalat si totul pare in regula, dar tot imi face figura. chestia e ca daca merge pe placa de baza integrata merge perfect, dar cand o instalez pe cea dedicata incepe iar. este posibil sa fie de la placa video sau din driver cv?

| BostanDaniel1974 a răspuns (pentru 1234Catalin4321):

Draiver

4 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Rezolvarea ar fi să cumperi jocul și să trimiți un mail producătorului.

| 1234Catalin4321 a răspuns (pentru anonim_4396):

Jocul este free to play