| mlaza a întrebat:

Am un laptop HP si Windows 10 Creators Update. Am cumparat laptopul pe la inceputul lui 2017 si am incercat sa-mi instalez windows 7 pe el. Cand l-am instalat, nici un driver nu mergea, nici usb drivurile, nici internetul, nimic, de abia mergea touchpadul. Am mers la cei de la altex si mi-au zis ca nu merge windows 7 pe laptopurile recente, numai windows 10. Este adevarat? Nu exista nici o metoda sa instalez windows 7 pe el? Driverele nu am putut sa instalez pentru ca nu am avut nici internet, nici stick nu am putut sa bag, nimic.

4 răspunsuri:
| dannyel86 a răspuns:

Hp ofera suport si pentru Windows7. Poate nu la toate modelele, dar asta se poate confirma in cazul tau numai daca ne spui modelul dispozitivului sau intri tu pe pagina producatorului, pentru a vedea ce drivere sunt disponibile pentru laptopul tau.
Driverele pentru Windows 10 nu pot fi instalate pe Windows 7. Trebuie versiuni compatibile cu acesta din urma, daca producatorul Hp le posteaza pe site-ul oficial.

Răspuns utilizator avertizat