| serbanmarius00 a întrebat:

Am un laptop Lenovo G500 si vreau sa stiu cum pot dezactiva tasta Fn. De exemplu, daca apas pe F6 fara a apasa pe Fn se dezactiveaza touchpad-ul. Nu ma deranjeaza asta, doar ca ma joc unele jouciri care necesita tastele F1, F2,etc. si trebuie sa apas si pe Fn. Dau funda celu mai bun raspuns.

Răspuns Câştigător
| K0sti a răspuns:

Din BIOS, ai acolo o optiune!

1 răspuns:
| Jipa95 a răspuns:

In link-ul de mai jos ai un mic utilitar ( remap ) prin care poti aranja fiecare taste ale unui pc dezactivandu-le, sau punand alta litera/cifra e o tasta.
http://www.softpedia.com/get/System/OS-Enhancements/KeyTweak.shtml

Bft!