| Ikuskizunatu a întrebat:

Salut TPU,am un laptop. Nu i-am facut nimic, dar cand il deschid imi apare decat asta "_" (bara pe jos) si nu stiu ce sa-i fac! Ma puteti ajuta?

Răspuns Câştigător
Bula
| Bula a răspuns:

Verifica daca n-ai vreun CD sau stick bagat in laptop.
Daca nu, intra in BIOS si regleaza ordinea pentru boot-are (Boot Sequence), astfel incat primul sa fie hard disk-ul. Salveaza si porneste din nou laptopul.
Daca fenomenul nu dispare, laptop-ul tot nu porneste, atunci probabil trebuie sa reinstalezi windows-ul, eventual sa repari instalarea cu un CD (DVD) /stick de memorie de reparare /instalare.

| Ikuskizunatu explică (pentru Bula):

Cum intru?

| Bula a răspuns (pentru Ikuskizunatu):

Daca nu stii, du laptop-ul la un specialist, sa nu-l strici si mai tare.

6 răspunsuri:
| anonimg a răspuns:

Deci tie ti-au disparut iconitele de pe desktop.
Ca ele sa apara arasi, foloseste mousul: clic dreapta -view- show desktop icon.

| Ikuskizunatu explică (pentru anonimg):

Nu,deci fi atent! Cand aprind laptop.ul in meniul ala unde trebuie sa apesi enter sau space, unde e safe mode etc.
E, acolo imi arata doar "_" (bara pe jos)

| anonimg a răspuns (pentru Ikuskizunatu):

Aici chiar nu mai știu, pentru că nu m-am mai întâlnit cu problema asta și nu am mai auzit de ea.
În cazul acesta urmează sfatul lui Bulă și du-l la un specialist. Nu pe Bulă, ci laptopul.winking Lui Bula să îi dai funda.

| P3d1a a răspuns:

Se intampla ceva cand apesi F1? Daca nu, atunci trebuie sa ii reinstalezi windowsul. Nu exista nici o alta optiune din cate stiu