| AnacondaTeam a întrebat:

am un laptop pavilion g6 si am o problema la el, problema este ca dupa ce eu il pun la incarcat, se aprinde ledul iar cand apas pe buton nu se aprinde, am mai avut aceasta problema cand s-a luat curentul si a trebuit sa astept 3-4 zile. Tin sa mentionez ca bateria lui a fost schimbata la fel si incarcatorul, ce as putea sa ii fac? Dau funda

Răspuns Câştigător
Bula
| Bula a răspuns:

Probabil nu l-ai folosit de timp indelungat si bateria s-a descarcat complet.
Baga-l si tine-l la incarcat pana ce se stinge complet Led-ul care indica INCARCAREA bateriei.
Incarcarea poate dura chiar si cateva zile, timp in care - la intervale de 6-10 ore - scoate-l din priza pentru cate o ora!
Cand incarcarea este semnalizata ca este completa, porneste laptop-ul, cu incarcatorul lasat pornit si conetat. Probabil va porni laptop-ul.

Cand mai lasi orice aparat electronic cu baterie reincarcabila pentru perioada mai indelungata (mai mult de cateva zile), incarca-i bateria complet inainte sa-l pui deoparte!
Mai tarziu, chiar daca nu este folosit, reincarca-i complet bateria, cel putin odata la intervale de 3 luni!

| AnacondaTeam explică (pentru Bula):

Mersi chiar a mers

2 răspunsuri:
| sayWhaaat a răspuns:

Cred ca s-a fript ceva de pe placa de baza. L-as duce la un service IT.