| Laurrrentiu a întrebat:

am un laptop pe care nu merge sa instalez windowsul. il am de un an. Asus - Intel core i3, 4 gb ram, ati radeon hd 7470m 1gb, 600gb,. l-am instalat de nenumarate ori de cand l-am cumparat si acum cand am vrut sa-l instalez nu merge. instalarea imi merge pana intr-un anumit punct. trec de custom advanced si incepe sa arate copyng files alea si dupa cand trece le expanding files adica la a 2-a imi da eroarea asta: " windows cannot install required files. Make sure all files required for installation are available, and restart the installation." aceasta este eroare. si imi apare sa dau ok; dupa ce dau ok imi revine din nou acolo unde imi apare sa dau install now,. va rog sa ma ajutati ca nu stiu ce are. sper ca am pus intrebarea in domeniul care trebuie, dar daca nu e in domeniul care trebuie va rog sa mi-o mutati. DAU FUNDA DACA STITI CE ARE!

Răspuns Câştigător
| itsoft a răspuns:

Sa dus cd cu windows. Refa un alt cd cu windows boot si ai sa vezi ca va merge usor sa instalezi.

4 răspunsuri:
| horia2012 a răspuns:

Posibil s-a zgariat DVD. Incearca sa faci o imagine din el cu nero, cu functia "copy DVD", dar in loc sa alegi unitatea optica alegi "imagine".
Daca nu merge, DVD e zgariat si cauta
alt sistem. Daca merge, fa un DVD nou cu acea imagine.

| stlucian a răspuns:

Fa-ti un stick boot-abil.De aici vezi cum pentru orice sistem de operare:
http://www.videotutorial.ro/? p=10307
Este mai sigur(poate unitatea optica sa-ti faca probleme)Succes!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Pune pe un stick imaginea de windows cu utilitarul yumi booteaza de pe stick si gata.Asa scapi de erorile de citire DVD-RW sau ale DVD blank.

| SiposDavid a răspuns:

Pai incearca cu alt dvd/cs cu windows, poate este avariat..Incearca sa pui windows pe alt dvd.