| Anonim420420 a întrebat:

am un laptop si am obersvat ca placa mea video are memorie dedicata 128 de MB si TOTAL AVAIBLE MEMORY ESTE LA 1851 MB ...Am vazut pe net tutoriale ca este o problema si merge sa ii adaugi mai mult dedicated memory..acum intrebarea mea este cat sa bag? Daca am la shared system memory 1723 si la total 1851? Cat sa bag la dedicata? Am 4GB DE RAM DACA CONTEAZA.

3 răspunsuri:
| Noone09 a răspuns:

Am avut si eu aceeasi problema da se poate schimba placa video integrata dar costa 300-500 lei numai schimbatu si e f riscant
vei gasi putine service-uri care sa accepte asta
mai degraba il vinzi si mai pui vreo 2 bani si iti iei una cu placa video dedicata

| alexsil05 a răspuns:

Dedicata nu se poate schimba. SI NICI PLACA Video nu se poate schimba. In schimb la memoria integrata se poate.

| Anonim420420 explică:

Nu ati inteles, ma refer ca merge sa schimb din calculator acea memorie, fara a schimba placa video, ma refer ca placa foloseste doar 128 din 1851..si va intrebam ce valoare sa pun in loc de 128 avand in vedere ca am 4gb de ram...