| Cosmin_Teaca_1998 a întrebat:

Am un laptop Sony VAIO VGN-N325E (varza, stiu) si ma intrebam daca merge sa ii pun procesor mai mare, sa ii atasez o placa video, sau sa o schimb pe asta daca se poate, si sa ii maresc RAM-ul etc. Astept raspunsurile voastre si sper sa fie pozitive.

3 răspunsuri:
| Ionait a răspuns:

Procesorul e posibil sa il poti schimba. Suna la o reprezentanta Sony si intreaba-i.

Placa video poate fi schimbata la cateva modele de laptopuri (modele lansate pe la sfarsitul lui 2012/inceputul lui 2013).

RAM-ii pot fi schimbati cu usurinta. Ai de desfacut vreo 4 suruburi (cel mai probabil).

| Cosmin_Teaca_1998 explică (pentru Ionait):

Nu stiu daca are placa video sau cip grafic, dar daca are deja si cip grafic nu merge sa ii pun si o placa video in plus?

| Ionait a răspuns (pentru Cosmin_Teaca_1998):

Placa video se poate schimba la doar cateva modele (le poti numara pe degete) lansate in ultimele luni.