| GigiStrutu a întrebat:

Am un laptop Toshiba Satellite C885D si nu vrea sa porneasca.De fiecare data cand il pornesc clipoceste in stanga sus o linie alba si se tot restarteaza.Repeta asta de 1 milion de ori daca il las...Problema a aparut dupa ce am dat update la windows 10 de la 7.
E cam neobisnuit, pentru ca laptopul mergea albina inainte de asta...Imi pare rau de el sad

Răspuns Câştigător
| FlorinCiokan a răspuns:

Ok si intrebarea ta este?
Presupun ca vrei sfatul nostru ca ce sa faci in privinta asta.
Pai prima data as incerca cu alt HDD sau cu alti Ram. Deci du-te la un service daca nu ai aceste componente ca sa ti le testeze. Posibil sa scapi cu inlocuirea lor sau posibil sa fie de la placa de baza si s-a cam dus laptop-ul...

3 răspunsuri:
| GigiStrutu explică (pentru FlorinCiokan):

Multumesc pentru raspuns

| Forin_Urk_1995 a răspuns:

Ai umblat in el?, daca da. incearca sa inversezi cablurile de la hdd apasa bine pe rami si placa video! dupa toate astea daca nu merge vezi daca poti intra in bios si reseteaz setarile (default) altfel nu stiu ce ar avea...

| GigiStrutu explică (pentru Forin_Urk_1995):

Am dat restore defaults in bios si la piese nu am de ce sa umblu.mergeau si inainte...