| Protegent a întrebat:

Salut TPU,

Am un laptop, un Lenovo G510. Am o problema in care, uneori, cand il pornesc si ma da pe desktop, imi da Windows-ul freeze si nu mai pot nimic sa fac, decat sa il opresc fortat. Daca il opresc fortat si il repornesc la loc, merge normal.

Am dat reinstalare de Windows, cu Windows-ul descarcat pe site-ul Microsoft si la fel se intampla.

Am zis ca poate e de la SSD, de aceea am instalat Kingston SSD Manager(deoarece de la ei am SSD-ul) si mai la toate testele da 100%.

O sa ma duc cu el saptamana viitoare la un specialist, dar pana atunci, de unde credeti ca ar putea veni problema?

2 răspunsuri:
| Emengir a răspuns:

Poti incerca comenzile de cmd: "DISM.exe /Online /Cleanup-image /Restorehealth" si "sfc /scannow", poate iti va arata ceva

| Protegent explică (pentru Emengir):

Le-am incercat si pe acelea, fara rezultat din pacate.