| DeathPassion a întrebat:

am un Lenovo a5000 si mi se stinge mereu,prima data statea aprins pana in momentul in care mi se incalzea procesorul,si mi se aprindea doar cand il bagam la incarcat, inainte ma gandeam ca e eroare de soft fiind ca il bagam la incarcat si imi arata ca nu am baterie apoi peste cateva minute imi arata normal (ex. 77%),apoi nu l-am mai aprins vreo trei zile,iar acum sta aprins doar cand il tin la incarcat,daca il deconectez de la incarcator se stinge imediat,tin sa mentionez ca l-am lasat pe masa in seara de revelion si poate a varsat cineva ceva pe el si nu mi-a mai spus, fiind ca era stins cand am plecat dimineata si credeam ca am ramas fara baterie.

Răspuns Câştigător
| FlorinCiokan a răspuns:

Pai daca nu e din vreun virus asta poti afla daca se mai restarteaza dupa ce dai resetare la setarile din fabrica.
Daca tot se restarteaza e din placa de baza+componente. La service cu el.