| BRDBRD a întrebat:

Salut TPU

Am un Lenovo IdeaPad V110, cumparat de la Flanco.

Ar trebui sa aiba 1 TB Memorie Interna si are numai 24 GB.

I-am contactat pe cei de la Lenovo au zis ca trebuie sa Ii inteb pe cei de la Flanco, aia nu raspund, ce sa fac?
Dau Funda Rapid!

Răspuns Câştigător
Salontanul
| Salontanul a răspuns:

Confunzi lucruri. Memoria este RAM si de pe site-ul Flanco scrie ca are 4 Gb.
Ce spui de memorie interna asta este unitate de stocare sau HDD. Nimeni nu-i zice memorie desi are aceasta atributie de memorie stabila. Memoriile RAM se mai numesc si memorii volatile. Cat despre HDD e vad ca are 1 TB. Nu poate fi de 24 Gb sub nici o forma nu exista asa ceva. Nu cumva asta este partea ocupata cu Windowsul dar trebuie sa fie si restul? Intreaba un prieten care se pricepe ca gresesti undeva.

4 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

Are numai 24G? unde si cum ti ai dat seama de asta?

| BRDBRD explică (pentru suntserios):

1.Nu esti serios
2.Era spatiu nealocat, am rezolvat

| BRDBRD explică (pentru Salontanul):

Multumes chiar am gresit iar spatiul ala era nealocat, am rezolvat dar FUUNDDAAAAAAAAAAAA pentru. tine

Salontanul
| Salontanul a răspuns (pentru BRDBRD):

Multumesc! Ma bucur ca ai rezolvat!