| dmxsoimu a întrebat:

am un Mac book pro 17 inch, și am o problema la el
Nu are sistem de operare așa că i-am băgat un ssd și am încercat să bag mac os dar când apas tasta de boot alt îmi arată ecran negru nu am arăta nici ssd nimic,

- am schimbat mai multe hdd/ssd
- am schimbat și stiku
- l-am făcut corect
O fi stricat acel adaptor unde bag ssd sau hdd?

1 răspuns:
| Balalau95 a răspuns:

"am un Mac book pro 17 inch, și am o problema la el
Nu are sistem de operare"
m-ai pierdut
1. DE UNDE ai luat macos?!? iti trebuie alt mac sau sa faci piraterie la greu si un windows cu vmware cu macos virtual ca sa faci stick
2. NU ai stick cu macos si NU ai cautat indeajuns, din cate stiu eu e o tasta de gen "alt", care la boot iti permite sa alegi de pe ce vrei sa bootezi, DAR, TREBUIE sa fie recunoscut respectivul mediu, ori, la pct 1 AM DOVEDIT ca tu NU ai stick cu macos

asa ca mergi la un retail Apple (in rrrrrromInica NU exista reprezetanta Apple) poate te ajuta... POATE