Întrebare recomandată | Razvan_Neta_1998 a întrebat:

Am un magnetofon Kashtan si vreau sa il folosesc pe post de amplificator. Nu am nici cea mai mica idee cum se numeste tipul de mufa. e asemanator cu al tastaturilor din alea de tip mai vechi. cine ma poate ajuta?

Răspuns Câştigător
| Utilizator1234 a răspuns:

Din cate imi amintesc magnetofoanele Kashtan au amplificare pe 10-20W dar nu mai retin in ce impedanta. Oricum, ai nevoie de boxe cu eficienta foarte mare pentru el. In afara de asta, e mare bataie de cap cu separarea amplificarii de partea mecanica/partea de intrare/comutatoare/reglajele de ton si volum plus ce alte minuni mai are. Cred ca ai de-a face cu mufe DIN (nu stiu pe cati pini o fi, poti sa-i numeri) pe partea de conectivitate.Cablu DIN -> jack 3.5mm se gaseste in comert. Daca ii faci o poza si o postezi aici probabil iti pot spune exact.

1 răspuns:
| ZEYN a răspuns:

Mufe DIN tata, asa sa ceri la magazin, succes.