| Eusebiuuu23333333301928492 a întrebat:

Salut TPU, am un mini pc fujitsu esprimo c910, acesta are placa de baza fujitsu D-3164, merge schimbata placa video pe acest mini pc? Cum ar fi as putea sa pun un gtx 1050 2gb pe el?

Răspuns Câştigător
Bula
| Bula a răspuns:

Regula (fizica) la calculatoare este urmatoarea: daca conectorul /conectoarele unui bloc se potrivesc, atunci acesta va functiona.
Calculatorul tau are un slot PCIe 3.0 16x, cu profil redus (1 x (220 mm / 8.66 inch) Low profile). Asta inseamna ca, se poate monta orice placa video PCIe in acel slot DACA este cu profil redus (adica marime fizica micsorata). Placile de marime normala nu incap in cutie.
Ca urmare, daca gasesti o asemenea varianta de placa video, atunci o poti folosi in sistem.

| Eusebiuuu23333333301928492 explică (pentru Bula):

Adica o placa video "Itx" este buna pentru pc-ul acesta?

| Bula a răspuns (pentru Eusebiuuu23333333301928492):

Orice placa video e buna care se potriveste la conector si incape in cutie.