| danutu2001 a întrebat:

Am un model de boxe Logitech mai vechi. Si comutatorul de volum si bass cand il mai misc sau sta intr o anumita pozitie face un sunet ca un vajait de vant. SI ma enerveaza oribil. Ce as putea sa i fac? Retin sa spun ca boxele sunt cam vechi au cam 8 ani

3 răspunsuri:
| Surtulecs a răspuns:

Buna! O poti duce la un service electronic. Poate are ceva la placutele din interior ce fac legatura cu comutatoarele, poate s-au ars unele module de pe placa si trebuie reinlocuite sau poate sa iti schimbe comutatoarele si sa iti faca teste pentru a vedea daca mai face figuri sau nu. Nu este exclus faptul ca din urma vechimii acestei boxe, sa nu mai existe vreo cale de reparatie. Dar eu zic sa cauti un sediu de asta de reparari electronice si sa incerci sa vezi daca se poate repara problema sau nu. Daca nu strange bani si ia-ti una noua.

Sper ca te-am ajutat!

Răspuns utilizator avertizat