| GoodLuck15 a întrebat:

Am un monitor cu rezolutie 1680 1050 si vreau sa inregistrez pentru Youtube un video fara sa apara barile negre.Cum sa fac? Stiu ca este o rezolutie 16:10 dar ce setari de rezolutie pot face?

4 răspunsuri:
Bula
| Bula a răspuns:

Rezolutia 1680 x 1050 (16:10) nu este standard european de filmare. Standarde sunt 16:9 si mai vechiul 4:3.
Actualele televizoare HD au raport 16:9, deci este recomandat sa faci atat filmarea, cat si redarea la acest raport, iar barele negre vor disparea.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Faci live sau inregistrezi cu un anumit program?

| GoodLuck15 explică (pentru anonim_4396):

Vreau sa inregistrez cu un program de filmat si la orice program nu stiu ce rezolutie sa setez ca sa nu am barile acelea negre din cauza rezolutiei

| anonim_4396 a răspuns (pentru GoodLuck15):

Raspunsul dat de Bula, este identic cu ce voiam sa zic eu.