| mising23 a întrebat:

Am un monitor vechi si am vrut sa vad daca mai functioneaza (ca sa mi fac dual screen) dupa ce am montat totul in priza nu se aprindea monitorul si nici touch ul de pe el nu mergea. Nu puteam sa inchid pc ul altumva decat daca il inchideam din spate de la buton. Dupa ce l am inchis am crezut ca mi s o parut ca am auzit ceva neinregula. Dupa ce imi montez la screen ul meu principal nu se mai aprinde pc ul. L am curatat de praf, schimbat priza, cablul dar degeaba. Credeti ca s-a ars sursa? Sau daca mai pot face ceva?

1 răspuns:
Bula
| Bula a răspuns:

Duci la un service pentru depanare. Ei vor spune ce-i de facut.

Apropos de monitorul vechi: daca a fost cu tub cinescop, atunci rezolutia maxima este de 1024 pixeli /60Hz. Peste aceasta valoare sistemul se da peste cap si se poate arde in cateva sevunde.