| Alex_Sckate_1978 a întrebat:

Am un Nokia Lumia 520 si vreau sa stiu cum pot pune o melodie ca ton de apel (inafara de cele care mi le da Nokia). Chiar nu stiu cum...Multumesc!

Răspuns Câştigător
neluL
| neluL a răspuns:

Settings ->Ringtones and sounds -> apasa numele din chenar si-ti apare o lista cu tonuri de apel. Daca apesi pe butonul de play din dreptul fiecarui ton, il vei putea auzi, daca apesi pe text, se va seta ca ton de apel.
SAU
Se va conecta telefonul la PC printr-un cablu USB, iar calculatorul il va detecta ca un dispozitiv atasat la computer. Din PC vei copia melodia dorita si o vei lipi in folderul denumit "Ringtone"
SAU
Iti recomand sa instalezi aplicatia Ringtone Maker, te va ajuta sa tai melodia si sa o setezi apoi ca ton de apel pe telefonul Nokia Lumia 520.
http://www.windowsphone.com/......a64f9142e5

Succes!

1 răspuns:
| Seby90 a răspuns:

Ringtone maker, cauta in store.