| ShakeStar2000 a întrebat:

Am un Opel Astra de tip Break. Cand dau drumul la casetofon sa ascult radio ca toti oamenii ceasul mi se deregleaza singur. Cand il pun iar se deregleaza. Ce i-as putea face?

Răspuns Câştigător
| Clausd10 a răspuns:

Salut! Lângă ceas ai două butoane: unul rotund cu un ceas desenat pe el (B1) și unul cu un cerc cu un punct în mijloc (B2).
1.Se apasă B1 pentru 2 sec. până intră ceasul în modul de setare.
2.Se apasă B1 de două ori, până ce începe să clipească anul din data.
3.Se apasă B1 lung, până când un simbol cu un ceas mic cu RD scris dedesubt apare pe display și este afișat RDS TIME, în timp ce anul continuă să clipească.
4.Se apasă B2 iar display-ul va indica fie RDS TIME 0 = dezactivat sau RDS TIME 1 = activat - aici îl setezi tu cum vrei (adică dezactivat) apăsând B2 pentru selecție.
5.Se apasă B1 de trei ori.
Succes

| ShakeStar2000 explică (pentru Clausd10):

Îți mulțumesc mult!

| Clausd10 a răspuns (pentru ShakeStar2000):

Cu placere!