| nicaseby a întrebat:

Salut TPU
Am un PC cu 2gb rami si mi-am luat inca 512mb, sa fac 2, 50gb ram, dar imi scrie ca doar 1gb foloseste, dc nu citeste si restul de rami?
Am windows 7 Ultimate System de 64 bit
Asa imi arata http://imgur.com/Y0gGmmw

Cine stie raspunsu,

3 răspunsuri:
| EneCristian a răspuns:

BECAUSE 64 bit omule nu faci asta daca ai un pc asa slab bagi pe 32 ca iti mananca TOATA memoria ma mir ca poti intra pe internet si nu adaugi asa rami du-te la un specialist sau cheama pe cineva care se pricepe asa nu pot sa zici eu ce sa faci fara sa verific chiar eu pc-ul.

| nicaseby explică (pentru EneCristian):

In primul rand, sistemu pe 64 bit ii mai bun ca pe 32 bit, plus ca inainte aveam 32 bit si tot asa imi facea si imi merge chiar foarte bine, atat ca nu foloseste toti ramii

| EneCristian a răspuns (pentru nicaseby):

64 nu e mai bun neaparat daca pc e mai slab iti merge mai rau si clar nu foloseste toti rami ti-am zis dul la un specialist ca altfel nu cred ca poti rezolva problema.