| HeeVTM a întrebat:

Am un PC cu i7 9700k overclock 4. 5ghz 16gb ram ddr6 cu o placa video gigabyte rtx 2060 6gb windforce, Intrebarea mea este, Merita sa fac upgrade la procesor sau la placa video ( la procesor upgrade la i9 9800k) si la placa video ( de la rtx 2060 la rtx 2080 ti ) Am bani de cat de un upgrade, cu care as iesii in plus cu mult mai multe fps uri? Dau funda

Răspuns Câştigător
| Alexandrionelu a răspuns:

Personal, eu as mai aștepta. Configurația oricum este super, iar câștigul de fps nu știu dacă justifica investiția financiară. Mai așteaptă un an și poate atunci se va justifica un upgrade, momentan mai degrabă nu, decât dacă nu ști ce sa mai faci cu banii.

1 răspuns:
| Eduarddddddd130 a răspuns:

Sunt okey componentele. daca vrei sa faci uprgade, fa o...un i9 iti va creste fps 100%