| CristyCryss01 a întrebat:

Am un PC cu Procesor AMD Athlon(tm) Dual Core 5200B 2.70 GHz, 2 GB Rami, Placa Video 512 si momentan instalat un Windows 7 Ultimate pe 32 de Bit. As vrea sa instalez Windows 7 pe 64 BIT. Oare ar merge bine? big grin Dau funda la cel mai bun raspuns tongue

3 răspunsuri:
| DeyCj a răspuns:

Merge dar nu îi văd scopul.Versiunile de Windows pe 64 de biți sunt concepute pentru hardware de 4 Gb sau mai mult.
Oricum ai făcut o alegere proastă cu ultimate-ul, deoarece Windows 7 Ultimate este doar o versine scoasa de Microsft cu scopuri strict comerciale, ce include toate funcțiile versiuneilor de Windows posibile, adică neoptimizat pentru fiecare sector în parte și a servit doar la teste, nu și la utilizare zilnică. Daca vrei ca clauclatoul tău să lureze cum trebuie atinci recomand Windows 7 Home premium pentru tine, ca precis nu foosești nici 2% din funcțiile Ultimate-ului că nu ai la ce.Succes

| K0sti a răspuns:

La 2 GB nu! Daca mai pui 2 GB, da!

| KobraXS a răspuns:

Da,ar merge foarte bine, dar este mai bun windows 7 home edition pe 64 de byti