| Crosto a întrebat:

Am un pc de rahat? Uite aici informatiile despre el: processor AMD Athlon (tm) 64x2 dual core processor 4200 2.20 Ghz 4 gb RAM 64 biti placa video: radeon x1300/x1550 series-256 mb dedicated video memory.Imi puteti spune niste jocuri? Pentru el care sa mearga bine nu conteaza daca e pe low graficilewinking

15 răspunsuri:
| NLS a răspuns:

LOL si Dota 2 sigur vor merge bine.
Fifa 2012-2015
CS GO
Torchlight 1 si 2
poate chiar PUBG LITE cu chiu cu vai

DAR fa un amar de bine si instaleaza Windows 7 Home Basic, copie dupa imaginea originala de la Microsoft.
E lipsit de anumite servicii inutile prezente in Home Premium (si celalalte versiuni mai scumpe), astfel utilizeaza resursele exclusiv pentru programele tale, nu pentru ceva ce n-ai sa folosesti niciodata.

| Crosto explică (pentru NLS):

LOL? nici de cum am incercat. dota2? nu cred :/ CS GO?!? nup fifa nu prea imi place PUBG LITE?!?!? nu cred torchlight am incercat 2 merge SACADAT LOL LA FEL CS GO LA FEL DOTA2 LA FEL sad dau funda daca ma poti ajuta nu stiu cu ce dar macar sa-mi spui de ce nu merge? si merge sacadat? sad

| NLS a răspuns (pentru Crosto):

Spune exact ce placa video ai
Foloseste GPU-Z
https://www.techpowerup.com/download/techpowerup-gpu-z/

DACA ai slot PCI-Ex pe placa de baza,
ATUNCI >>>
intre 100 si 140 RON gasesti pe net fie GTX 550 Ti cu 1GB memorie
fie GTX 560 tot cu 1GB

Altfel, nu prea poti face mare lucru, decat sa te joci jocuri mai vechi.

| Crosto explică:

Vreau sa ma distrez :/ fara lag s-a mearga macar 30 fps pentru mine e ceva sad S-a simt ca ma joc ceva frumos. sad Mai ales acum pe aceasta criza sad Moor simt ca moor sad ma urc pe pereti de plictisealaaaa sad

| Crosto explică:

Sunt disperat sad Am jucat am terminat! Torchlight 1 am vrut 2 dar sad Nu a mers sad Trist

| NLS a răspuns (pentru Crosto):

Vezi in GPU-Z ce placa video ai exact, si prin ce slot e conectata
(AGP, PCI, sau PCI-Ex). Si scrie-mi din ce oras esti (sau de langa ce oras mai mare).
Si in functie de asta ma uit maine mai departe.

Procesorul nu e nici el rasarit, dar placa video e slaba rau, si daca o schimbi, vei putea juca cate ceva in conditii bune.

| Crosto explică (pentru NLS):

Buna dimineata acum am vazut ca ai raspuns. pc-u nu e asa vechi gen are piesele vechi dar el nu a fost solicitat sau ceva.Dar acum in aceeasta criza joc orice. Daca nu le-am jucat deja o sa incerc GPU-Z sper sa imi fie de folos

| Crosto explică (pentru NLS):

Dar totusi da-mi o mana de ajutor spune niste jocuri ca cand a fost cumparat pc-u era ceva foarte stralucitor pe atunci...Azi ma joc doar cs 1.6 :/

| Crosto explică (pentru NLS):

Nu inteleg ce vrei tu mai exact de la GPU-Z ma uit ca prostu-n tei

| NLS a răspuns (pentru Crosto):

Https://tpucdn.com/gpuz/screen1-v1589013009693.gif

spune-mi ce scrie la
Name,
GPU
si Release date

in stanga sus

Si daca in caseta de selectie din stanga jos poti alege intre doua chestii diferite, atunci faci ce am scris mai sus pentru fiecare dintre cele 2 placi (pe care le schimbi din acea caseta de jos).

| Crosto explică (pentru NLS):

Ok deci name Radeon x1300/x1550 series Microsoft
GPU RV515 Revision00 release date 2005 in stanga jos am doar una-o placa-nu doua. raspunde repede te rog frumos :C

| Crosto explică:

Daca tot nu mai raspunzi :/ iti meriti funda chiar daca nu m-a ajutat cu nimic sad

| NLS a răspuns (pentru Crosto):

Si la BUS Interface in dreapta e AGP, sau PCI-E?

| Crosto explică (pentru NLS):

Pcle x16 1.1 @x16 1.1

| Crosto explică (pentru Crosto):

Da acum mam transformat in spider-man lejer calm. sad glumesc dar pls help me sad mor de plictiseala ma fac hulk sad