| Tomoiagă_Răzvan_1997 a întrebat:

Am un PC Dell Optiplex GX620.Recent i-am reinstalat windows-u(cand l-am luat avea xp dar i-am pus 7, si acuma am pus tot 7) si pe placa de baza am difuzor.Si cand conectez casti sau boxe se aude si prin difuzorul lui, si prin boxe.Pe timp de zii nu e o problema, dar e pe timp de noapte cand vreau sa ascult la casti fara sa auda altii.Cum pot face sa se auda doar prin boxe/casti cand acestea sunt conectate? Dau funda.big grin

1 răspuns:
Salontanul
| Salontanul a răspuns:

Nu stiu cum arata acel computer (ca soft vorbesc) dar in BIOS trebuie sa aiba o optiune de deconectare difuzor. Daca nu mai ramane o singura optiune: desfa carcasa, identifica difuzorul si deconecteaza-l. Are o mufa conectata pe placa de baza.