| CNot3 a întrebat:

Am un pc i3 9100f, rx 580 8gb, 4gb ram ddr 4 2666 (care funcționează la 2400 ca atâta suporta procesorul) un hdd de 500gb 6.0, placa de baza B365M D3H.
Problema e ca hard disku îmi sta în 100% si dacă întru pe google sau pe steam am un laptop imens, am schimbat hard disku de pe laptop și pe laptop merge destul de ok, dar când îl pun pe pc am laptop imens, de ce?

6 răspunsuri:
| sierra1 a răspuns:

"Problema e ca hard disku îmi sta în 100%"

ia vezi ce aplicații ai instalate și mai faci curățenie printre ele, Începi cu asta

| CNot3 explică (pentru sierra1):

Nu e de la asta, ca am pus hdd dr la laptop la pc și tot 100% îmi sta, după ce îl pun în laptop care care tot 4gb ram sta în 10%, cam asa.

| sierra1 a răspuns (pentru CNot3):

"am pus hdd dr la laptop la pc și tot 100%"

adică tot cu programe cu tot, Fă ce ți-am spus și spune cum e

| CNot3 explică (pentru sierra1):

Am pus alt windows și e exact la fel

| sierra1 a răspuns:

Dacă n-ai defecte in device manager și ai instalare curată făcută, atunci pc-ul e DEPĂȘIT!

| CNot3 explică (pentru sierra1):

HDD e depășit sau pc-ul?
Gen am un i3 9100f și rx 580 8gb.
Ram de 2666mhz(merg la 2400)