| Cristi13255 a întrebat:

am un prieten cu o problema la calculator. Acum 3 ore ma jucam cu el cs go, și ii se blocase jocul, și-a dat restart și după ii apărea chestii verzi, niște linii doar ca foarte corupte, acestea ii apăreau doar la început când apare imaginea aceea cum se deschide calculatorul. Apoi a ajuns în loading screen de Windows 7 unde nu ii apărea nimic, ii se încărca fără probleme dar după ce ii se încărca avea ecran negru 2 3 secunde și după ii dădea bsod, și-a lăsat calculatorul puțin sa se răcească iar după nu ii se mai aprinde de loc, mi-ar prinde bine puțin ajutor va rog happy

2 răspunsuri:
| Bizon95 a răspuns:

99% ca placa video e dusa
"chestii verzi" inseamna eroare de memorie video
mai ales ca era in joc, care streseaza cel mai tare placa video si o incinge

| CiupercuțulCrăcănat a răspuns:

Cel mai probabil placa video e cam la capat de viata.