| Alex195 a întrebat:

Am un procesor AMD ATHLON X4 880K, am verificat temperatura cu 3 programe diferite, problema e ca toate 3 imi arata temperaturi diferite, cum pot afla temperatura reala sau aproximativa. Programele utilizate sunt: CPU-Z, CORE TEMP si OPEN HARDWARE MONITOR. Diferenta intre Core Temp si O.H.M este de 3-4 grade(17-21)dar in CPU-Z imi arata 60-70 grade. (nu stiu daca e bine ca, am dat numele programelor)

2 răspunsuri:
| AlexPeTPU a răspuns:

Un termometru laser care e tintit pe cooler jos la procesor unde se unesc.

| Alex195 explică (pentru AlexPeTPU):

Am sa incerc si cu termometrul, dar nu pot sta tot timpul cu el sa verific temperatura