| TheSime a întrebat:

am un router de la Orange, Huawei B310s are semnal 4g dar are o viteza foarte mica Download 0, 18Mbps, iar de obicei avea 19, 05 Mbps
Ce problema poate avea?

Răspuns Câştigător
| Lucian_Ciuchi_1991 a răspuns:

Nu ii da resetare din fabrica. vei merge cu el la reprezentanta ca sa il configureze din nou. exista posibilitatea sa fi depasit limta de viteza. probabil nu ti-a fost adus la cunostiinta ca. routerele care exista la Orange au o diferenta fata de toate. eu am la ei si am 50 de gb cu 20mbps si dupa ce termin acei 50 de gb. pana la urmatoarea luna iti va merge cu 128 de kbps maxim. plus de asta intra pe router de pe pc. si vezi calitatea semnal la 4G

3 răspunsuri:
| OrangeHelper a răspuns:

Salut,
Daca vrei sa te ajutam si noi cu o verificare, te asteptam cu un mesaj privat in care sa ne spui codul de abonat asociat abonamentului de internet.
O zi buna,
Orange helper

| BububucatorulBubycus a răspuns:

Poate nu ai semnalul bun unde al ai...cauta un cblu de plungire unde e semnal mai bun

| denisdobra10 a răspuns:

Mai mult ca sigur, problema e de la furnizorul de net, dar daca vrei sa fii sigur, poti incerca sa resetezi router-ul.

Resetarea din fabrica se face cu o scobitoare, un ac intr-o gaurica mica de pe router, il vei gasi tu.