| Cojocaru_Bogdan_1999 a întrebat:

Am un router http://www.emag.ro/router-wireless-tp-link-td-w8961nd/pd /EK2BTBBBM/. Am net de la canal s(Constanta) de 1000mbs. Ei mi-au dat ip static, cand dau sa configurez routerul introduc urmatoarele date: http://postimg.org/image/l1chnfz0r/... si nu merge.Chiar nu inteleg de ce.MODEM SEPARAT NU AM, doar am venit cu cablu de internet din priza in "mini-modem-ul" care vine din cutia routerului.Ma gandesc ca poate nu sunt bune VPI-ul si VCi-ul.Am nevoie urgent de ajutor va rog mult.Multumesc.Ca sa stiti mai am si un alt router :http://www.emag.ro/......4FCXBBBM/. In routerul Asus cand bag cablul din priza nu trebuie sa setez absolut nimic si pe iphone merge, Doar ca pe celelalte dispozitive nu merge.Nu imi explic de ce merge doar pe Iphone..Succes in continuare! Trebuie sa mentionez ca tipul de conectare este Static IP si nu ppoe/a ca la rds sau alte firme de internet.

10 răspunsuri:
| K0sti a răspuns:

Asus-ul nu e router! E range extender, e diferenta!

| Cojocaru_Bogdan_1999 explică (pentru K0sti):

Bine, sa uitam de range extenderul Asus, sti cumva ce e de facut ca sa mearga?

| K0sti a răspuns (pentru Cojocaru_Bogdan_1999):

Nu stiu, mai joaca-te cu optiunile alea, fa probe! Crezi ca eu sunt Mama Omida?
La Connection Type de ce e Bridget IP? Ce optiuni mai ai acolo?

| K0sti a răspuns (pentru Cojocaru_Bogdan_1999):

Lasa-l asa cum e! Auzi, da tu ai net ADSL? Pentru ca routerul asta e un router ADSL... de fapt e o combinatie de modem cu router...tu in el intri cu linie telefonica pe mufa RJ11, deci?

| Cojocaru_Bogdan_1999 explică (pentru K0sti):

Nu stiu daca este net adsl, Unde pot sa vad ca pe contract nu scrie.

| K0sti a răspuns (pentru Cojocaru_Bogdan_1999):

Netul ADSL iti vine pe linie telefonica!

| Cojocaru_Bogdan_1999 explică (pentru K0sti):

U am telefonie fixa...

| Cojocaru_Bogdan_1999 explică (pentru K0sti):

Nu am linie Telefonica.

| K0sti a răspuns (pentru Cojocaru_Bogdan_1999):

Si atunci ce vrei sa faci cu un router ADSL?