| anonim_4396 a întrebat:

am un router Wireless TP LINK 740N, si de curand mi-am luat un Blackberrry Q10, problema este ca atunci cand ma conectez cu el la Wi-fi se deconecteaza routerul si trebuie sa-i dau restart sa-si revina, mentionez ca am si un iPhone 4 si cu el merge foarte bine routerul. M-am gandit ca o fi de la router, i-am dat reset la setarile din fabrica insa degeaba. Puteti sa-mi spuneti va rog ce sa-i mai fac?

6 răspunsuri:
| sltlp a răspuns:

Un update de firmware la router ai dat?

| bitsu01 a răspuns (pentru sltlp):

Firmware-ul este la zi, multumesc

| sltlp a răspuns (pentru bitsu01):

Incearca alta securitate

| white02 a răspuns:

Mai nou toata lumea merge dupa routere ieftine... unele chiar nu fac fata la multe conexiuni deodata orice ai face.

| bitsu01 a răspuns (pentru white02):

Daca stau chiar si cu 3 telefoane odata, nu face probleme, doar daca stau cu Blackberry, cum am spus si mai sus.

| white02 a răspuns (pentru bitsu01):

Si eu aveam un router tp-link... tot mergea ok pana intra vecinu cu laptopu pe retea, am incercat si pe dracu sa il fac la el... cea mai eficienta metoda si calmanta metoda a fost cand i-am facut cunostiinta cu ciocanu. acu am un zte luat de la rds, nu mi-a facut nici o problema de cand il am (si daca ar face domnisoara de la ghiseu ar primi o punga mare cu resturi electronice)