| Danyel129 a întrebat:

Am un Samsung galaxy mini iar bateria mi se descarca repede si foloesc 2 programe batter saver dar tot mi se descarca repede. Stie cineva ce as putea face sa nu se descarce repede?

6 răspunsuri:
| Albertxxx a răspuns:

Am si eu aceeasi problema, Nu acelasi telefon, dar aceeasi problema. Mai multi prieteni au spus ca rezistenta bateriilor e scazuta (HTC, LG, Samsung, Nokia) pentru multi aceasta problema s-a rezolvat partial, odata cu updatul softului. Se poate sa nu fii formatat bateria cum trebuia (Daca ai cumparat telefonul din magazin, trebuia sa il lasi sa se descarce(pana moare), apoi sa il pui 12 ore la incarcat (telefonul sa fie inchis), treaba asta se face de 3 ori). Sper ca te-am ajutat

| Danyel129 explică (pentru Albertxxx):

Eu l-am cumparat de la cineva!

| Albertxxx a răspuns (pentru Danyel129):

Atunci intreaba persoana respectiva daca a facut bateria. Daca acea persoana zice ca a facut-o incearca sa dai un update de soft, am citit pe mai multe forumuri ca updateul de soft poate mari durata bateriei.

| Danyel129 explică (pentru Albertxxx):

Salut. Cum sa fac update de soft? Scuze nu am telefonul de mult timp si nu ma pricep.

| Albertxxx a răspuns (pentru Danyel129):

Http://www.youtube.com/watch?v=D40wL72n97s
Uite aici un videoclip... sper sa te ajute.
ATENTIE: Updateul de soft il faci pe propria raspundere!

| Danyel129 explică (pentru Albertxxx):

Eu am deja versiunea 2.3.6.