| LoveIsLove4Ever a întrebat:

am un Samsung galaxy note 2 si vreau sa ii dau root. am incercat cu kingo root dar mi-a instalat doar un custom recovery. acum vreau sa o fac cu odin. dar cand bag telefonul ( deja pe download mone ) windows 7 nu mil detecteaza. am reinstalat windows 7 si la fel, am incercat si pe xp si 8 dar nimic. de ce nu il detecteaza? am depanare USB activa deci nu cred ca e de la asta.

2 răspunsuri:
| sltlp a răspuns:

La note 2 nu faci root cu kingoroot(nu am auit niciodata de prostia aia de program).
Xp-ul nu o sa il detecteze ca e prea vechi. Windows 8.1 o sa faca figuri iar. Singurele sisteme de operare ok sunt 7 si 8 pentru asa ceva(de preferat 7).
Nu il detecteaza deoarece nu ai instalarea automata si actualizarile activate la windows, de asta.

| LoveIsLove4Ever explică (pentru sltlp):

Si asta o spui pentru ca stiii ca ti-am zis ce am auzit pe pro tv. mi la detectat, l-am facut cu odin dar pare ca nu a avut nici un efect. si da la mine windows update e pornit si driverele sunt setate sa se descarce automat de acolo si am windows 7. poti sa intri pe mess un pic?