| Kakarotto2016 a întrebat:

Am un Samsung Galaxy Note 9 si dupa ultima actualizare mi s-a creat inverzit ecranul.

Ce s-a intamplat si cum pot rezolva?

4 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

Ce s-a intamplat, nu stiu.
Rezolvarea, la un service de telefoane.

| LPCTSTR a răspuns:

Inverzit in ce sens? Inverzit ca un filtru (are o tinta relativa) sau verde ca si cum ecranul este defectuos?
Verifica in setarile ecranului daca ai setata vreo calibrare de culori (filtre). Pentru a doua posibilitate ma gandesc ca, daca ecranul este functional, nu ai de ce sa il duci in service. Eventual, raporteaza problema la Samsung si cere ajutor pe forumuri.

| Kakarotto2016 explică (pentru LPCTSTR):

Ecranul este complet verde, nu i-am dat nicio calibrare de culori si l-am si resetat si tot verde este.

| Illuminati2016 a răspuns:

Acum este ceva problema comuna din cate am auzit, cu ultimul update