| anonim_4396 a întrebat:

Am un Samsung Galaxy S3 Mini cu root si custom ROM deoarece odata nu mi-a mai mers telefonul. Problema este ca nu pot da update la firmware si vreau sa imi pun Android 5.1 sau 5.1.2 insa nu pot. Imi putrti da un tutorial care sa nu implice un PC si care sa mearga?

5 răspunsuri:
| Neindemanatul a răspuns:

Fără pc nu poți...și scuze ca zic direct? Vrei sa pui android 5.1.2 pe porcăria aia? O sa ți ia foc procesorul cu tot cu telefon...

| ItzBogdanMDFK a răspuns (pentru Neindemanatul):

Ar fi bine sa arda...

| LTAA a răspuns (pentru Neindemanatul):

Daca touchwiz-ul (touchwiz e interfata Samsung pusa peste android) e prost facut (si asta se intampla cam pe toate samsungurile), asta nu inseamna ca s3 mini e un telefon prost. Un custom rom de la cyanogen s-ar misca mai bine decat porcaria de touchwiz.
Samsung are o reputatie proasta printre power useri din cauza software-ului infect (care din fericire se poate schimba cu un custom rom), in rest sunt telefoane bune.

| ItzBogdanMDFK a răspuns (pentru LTAA):

Ok, spune-mi cum pun un Custom ROM cyanogenod 5.1 sau 5.1.2

| LTAA a răspuns (pentru ItzBogdanMDFK):

Cauta si tu pe google "cyanogenmod s3 mini 5.0" ca nu e greu,
eu am si altele de facut