| maryann21 a întrebat:

Am un Samsung s7 de 3000 mah si cu fast charging. Vreau sa imi cumpar o baterie externa si am vazut doua. Ambele baterii au output de 5V dar amperajul difera. Una are 2.4 A iar cealalta 3 A. Vroiam sa stiu daca imi afecteaza bateria la telefon chiar daca are 3 A cu 5 V. Am inteles ca daca are peste 2.1 e fast charging.

2 răspunsuri:
| SomeBody12425356 a răspuns:

Cel mai probabil o sa se incalzeasca telefonul si atat, eu am avut pentru S6 Edge + si atat a patit, bateria nu a suferit modificari.

| sierra1 a răspuns:

Poate avea oricati amperi. Importanta e tensiunea de 5V Nu se incalzeste nimeni si nimic altfel decat in mod normal