| Boeing737 a întrebat:

Am un Samsung SII Plus si are o memorie foarte mica care desigur a fost ocupata. Mi-am luat mai demult un card SD de 16 GB si nu am cum sa pun aplicatiile pe card, sau nu stiu eu cum. Ma ajuta cineva cu asta? Adica sa imi spuneti ce trebuie sa fac si cum...

PS. Am incercat la Setari >- Manager Aplicatii >- am selectat o aplicatie foarte mare (FIFA 15 UT) si nu scrie nimic ca: "Muta pe Cardul SD", si am cautat optiunea asta peste tot.

FUNDA!

2 răspunsuri:
| LaLaura a răspuns:

Buna. Sunt unele aplicatii care se instaleaza doar in memoria telefonului ( facebook, messanger, whatsapp) si de aceea ele nu se pot muta din pacate.

| Jipa95 a răspuns:

Pentru a putea muta aplicatiile pe cardul sd va trebuii sa ai root la telefon.