| drkblack09 a întrebat:

Am un SERIOUX V10 si de la un timp de vreme consuma multa memorie RAM, iar eu nu inteleg de ce. De exemplu fara sa rulez nimic din cei 4 GB, 2 sunt ocupati... De ce?

2 răspunsuri:
| SasNetRomania a răspuns:

Cum de ce? ai procese deschise aiurea in task manager sau virus.
click dreapta pe bara dai task manager, procese si apesi sus pe memory si iti pune in ordinea in care mananca ram.
fara nimic deschis si dupa restart nu ar trebui sa iti manancem ai mult de 800-900mb la startup.
vezi care procese manaca mult si eliminale sau gaseste ceva asemanator(ca program)

| HaLLuc1NogeN a răspuns:

Asta pentru ca ai prea multe programe deschise (fara rost), uite de ex la mine cu win 7 64 bit consuma 1.06 gb doar cu mess pornit, mai inchide programele care nu le folosesti
http://postimg.org/image/h8v7qz98z/