| Nicholasatron a întrebat:

Am un smart tv destul de mare acasă iar cand il folosesc pe post de monitor pentru laptop-ul meu nu se vede fullscreen adica marginile raman negre. La fel si la jocul Planetside 2. Cum as putea sa il fac sa se vada pe tot ecranul adica sa nu ramana margini cu negru? La Planetside 2 marginile sunt mai subtiri dar la laptop sunt mai groase. Dau funda la solutia care imi va rezolva problema(sunt si in sus, jos stanga si dreapta marginile cu negru)!

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Intra in setarile tv-ului si trebuie sa ai "zoom in". si dai pana nu ti se mai vede negru in parti. eu am un buton direct pe telecomanda, il foloseam cand aveam leptopul conectat la tv si tot asa, dadeam zoom de 2 ori sa mi se vada pe tot ecranul.

| Nicholasatron explică (pentru anonim_4396):

Mersi, voi incerca. La asta ma gandeam si eu initial dar nu eram sigur ca e posibil.

2 răspunsuri:
| Jipa95 a răspuns:

Seteaza relozutia optima pentru acel TV.