| C00lsil3nt a întrebat:

am un telefon Allview v1 viper i si i-am spart ecranul
nu cred ca display-ul este spart deoarece se vede foarte clar fara nicio pata neagra dar cand apas pe ecran nu se intampla nimic ce ar trebui sa fac sa cumpar doar digitizer touchscreen sau touch +display?

4 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Sfatul meu : arunca-l in wc si trage apa. Componente pentru el nu gasesti decat la Allviiew si care costa cu sutele de lei ( 300-400 lei ) + taxe. Mai bine iti iei altul, dar nu Allview. NU merita banii Allview, iar service ul este de rahat. Iti ia banii si iti face tot un rahat.....il tine in service cu lunile.

| MinivaGSM a răspuns:

Salut,

Tot ce ai de facut este sa inlocuiesti touchscreen-ul.
Exista si riscul de a se sparge display-ul in momentul separarii, pe care trebuie sa ti-l asumi.

In principiu este ieftin si rapid intr-un service.

Arunca o privire aici https://www.minivagsm.ro/touchscreen-geam-sticla-allview-v1-viper-i si poate reusesti sa il repari.

| C00lsil3nt explică:

Cineva? dau funda

| C00lsil3nt explică:

Alte pareri?