| Danyel129 a întrebat:

Am un telefon cu WLAN (Wi-Fi) si cand dau sa-mi gaseasca o retea acasa imi gaseste Wi-Fi Home si imi cere o parola (WEP). Stie cineva cum fac sa gasesc parola? PS:am router si internet de la rds.

3 răspunsuri:
| Freddie23 a răspuns:

Este parola setata de tine din router pentru wireless, sau parola default de pe spatele routerului.
Mai bine intri in meniul routerului si setezi de acolo o parola pe care sa o stii si pentru laptopuri si alte dispozitive wi-fi.

| Danyel129 explică (pentru Freddie23):

Routerul nu cred ca are wireless! Routerul este intr-o alta camera iar eu gasesc o retea doar intr-o camera, nu in toate.

| Freddie23 a răspuns (pentru Danyel129):

Daca routerul tau nu are wireless, probabil e semnaul de la vecini... iar parola o afli doar de la ei!