| AntoTPU a întrebat:

am un telefon Huawei Y530, folosesc Retrica pentru a face poze. In galeria telefonului sa vad clar pozele facute, dar cand trimit poza pe chat unui prieten pe chat sau o postez pe Facebook etc. nu se vede clar de loc. Ce as putea face?

1 răspuns:
| DeyCj a răspuns:

S-o procesezi cu un editor de poze cum e GIMP(e open sourc, deci necomercial și gratis) sau cu photoshop-ul, și apoi s-o încarci pe site-uri.Normal că iese pixelizata sau neclara că camera chinezăriei ăleia nu va scoate veci poze clare.Succes